Wyposażenie kampera przed podróżą.

Wyposażenie kampera przed podróżą.

W nowoczesnym wyposażeniu kamperów z pewnością nie brakuje urządzeń AGD, a często również RTV. Takie urządzenia, jak lodówka czy kuchenka są standardem w wyposażeniu starszych kamperów. W tych bardziej nowoczesnych znaleźć możemy również kompaktowe telewizory wraz ze specjalną anteną, która umożliwi nam odbieranie programów. Wyposażenie kampera może o ile jest dobrze organizowane może zapewnić nam udany wypoczynek przez wiele tygodni.

Wyposażanie kampera co warto przygotować/

Każdy kamper, który służy nam do podróżowania musi być wyposażony w pewne podstawowe sprzęty. Nie może w nim zabraknąć miejsc do spania, spożywania posiłków, przygotowywania jedzenia, a także mycia się. Najczęściej w kamperach znajduje się niewielki aneks kuchenny. Salon i jadalnia w jednym, na noc często przekształcane są w sypialnie. W części sanitarnej nie powinno zabraknąć ubikacji, umywalki oraz prysznica. Jednakże, prócz najbardziej podstawowego wyposażenia, dla komfortu podróży warto uzupełnić nasz kamper w kilka dodatkowych sprzętów. Obecnie na rynku jest kilka firm, które oferują doskonałe rozwiązania do niewielkich przestrzeni, jakimi są kampery.

Kamper wyposażenie

Pranie i prasowanie

Wybierając się w krótką podróż powinniśmy bez problemu poradzić sobie bez pralki i żelazka. Wykorzystać możemy je już po powrocie do domu. Jeśli jednak planujemy długą wycieczkę, doskonałym rozwiązaniem będzie zrobienie prania podczas podróży. Zwłaszcza, jeśli podróżujemy z dziećmi. Dla miłośników caravaningu producenci przygotowali specjalną ofertę niedużych, lekkich i bardzo wygodnych urządzeń do prania odzieży. Po wypraniu naszych ciuchów często chcemy je również wyprasować. Mamy jednak w świadomości, że miejsce w kamperze jest ograniczone. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy musimy zrezygnować z prasowania? Niekoniecznie. W ofercie wielu sklepów znaleźć możemy żelazka turystyczne, które przystosowane są do użytkowania ich w kamperach. Mają niewielkie wymiary, są bardzo wygodne, posiadają różne funkcje (w tym również funkcję prasowania w pionie), a ponadto można korzystać z nich także przy dostępnym prądzie o różnym napięciu. To bez wątpienia wielka zaleta tych urządzeń.

Gotowanie

Od dawna już w kamperach wykorzystuje się niewielkie (zwykle 1-2 palnikowe) kuchenki gazowe. Działają dzięki również niewielkiej butli napełnianej gazem. Jednak nowoczesne rozwiązania dają nam także nowe możliwości. Jedną z nich jest piekarnik turystyczny. Dzięki niemu możemy przygotowywać znacznie więcej pysznych, zdrowych i szybkich potraw, które skutecznie nasycą nasze żołądki.

Wyposażenie kampera

Wyposażenie kampera – Ubezpieczenie

Kamper, tak jak i każdy inny pojazd wyjeżdżający na drogi publiczne, musi posiadać wykupioną komunikacyjną polisę ubezpieczeniową. Jednakże, wiele firm, które oferują nam ubezpieczenie pojazdu posiada w swojej ofercie również propozycje dotyczące zabezpieczenia wyposażenia. Wszystko, co znajduje się wewnątrz naszego pojazdu możemy ubezpieczyć, nie martwiąc się o stratę tych sprzętów. W ten sposób zyskamy pewność, że w każdej sytuacji będziemy bezpieczni.

Dodaj komentarz