Nowe horyzonty w ogrzewaniu wody – innowacyjne rozwiązania od Webasto

Nowe horyzonty w ogrzewaniu wody – innowacyjne rozwiązania od Webasto

W ofercie wiodącego dostawcy systemów ogrzewania postojowego pojawiły się niezwykle kompaktowe podgrzewacze wody użytkowej. Dzięki wyjątkowemu „miksowi energetycznemu”, czyli połączeniu gazu i elektryczności, najnowsza propozycja marki Webasto idealnie wpisuje się w potrzeby entuzjastów caravaningu, oferując inteligentne i zaawansowane rozwiązania.

Webasto zawsze stawiało na wykorzystanie paliwa pojazdu jako głównego źródła energii. Dotychczas w gamie produktów tego lidera w dziedzinie ogrzewania brakowało jednak podgrzewaczy wody bieżącej. Zamiast tworzyć je od podstaw, inżynierowie Webasto postanowili nawiązać współpracę z uznanym producentem systemów zaopatrzenia w wodę i ogrzewania gazowego dla kamperów oraz przyczep kempingowych. „Dodając produkty Whale do naszego portfolio, możemy teraz zaoferować jeszcze szerszą gamę produktów i rozwiązań zarówno na olej napędowy, jak i na gaz”” – wyjaśnia firma Webasto.

Podgrzewacz wody użytkowej o nazwie Expanse oferuje funkcje szybkiego nagrzewania i jest jednym z niewielu na rynku, łączącym gaz i energię elektryczną. Jest to urządzenie, które przyciąga uwagę swoją prostotą i niezawodnością. Kompaktowa i lekka konstrukcja pozwala na zamontowanie go nawet pod podłogą pojazdu kempingowego.

Podgrzewacz wody dla Twojej wygody.

Nawet najmniejsze ogrzewanie postojowe marki Webasto (jak na przykład model Air Top 2000 STC) można teraz rozbudować o kompaktowy bojler wody. Obie te jednostki działają niezależnie, a cyfrowy panel sterowania Multicontrol pozwala kontrolować pracę podgrzewacza, niezależnie czy jest on zamontowany wewnątrz, czy pod podłogą pojazdu.

Podgrzewacz wyróżnia wyjątkowa oszczędność przestrzeni na pokładzie pojazdu kempingowego. Podgrzewacz Expanse skrywa zbiornik o pojemności 8,5 litra oraz elementy sterujące, które pozwalają na dostosowanie poboru prądu lub wybór trybu szybkiego nagrzewania. Jeśli zależy nam na błyskawicznym podgrzaniu wody, aktywacja obu źródeł energii – gazu i elektryczności – pozwoli osiągnąć temperaturę 70°C w zaledwie kwadrans. W trybie zasilania gazem potrzebujemy zaledwie 33 minut, aby woda osiągnęła temperaturę 70°C.

Rozwiązanie dla oszczędnych podróżników.

Jeśli podróżujesz z jedną butlą gazową i chcesz zaoszczędzić na gazu, po prostu wyłącz dostarczanie gazu i aktywuj grzałki elektryczne za pomocą cyfrowego panelu sterowania. W ten sposób woda w bojlerze osiągnie temperaturę 70°C już po 24 minutach. Moc grzałek to 750 lub 1500 W, a maksymalny pobór prądu to 6,5 A przy napięciu 12 V DC (zakres 10 V do 15 V DC).

Niebywała niezawodność.

Podgrzewacz Expanse jest wyjątkowo niezawodny i intuicyjny w obsłudze. Dzięki specjalnemu panelowi sterowania, możesz wybrać źródło energii i dostosować temperaturę wody. Ograniczona pojemność (8,5 l) eliminuje potrzebę przechowywania dużej ilości wody. Warto zwrócić uwagę, żeby nie modyfikować temperatury wody w samym urządzeniu. Jest ona automatycznie ustawiana na około 70°C w celu uniknięcia rozwoju bakterii. Jeśli potrzebujesz większej ilości wody, reguluj dopływ wody zimnej z kranów i pryszniców.

Montaż dla wszystkich.

Podgrzewacze Expanse występują w kilku wersjach, różniących się sposobem montażu – pod podłogą lub na pokładzie pojazdu. Ich kompaktowe wymiary (wysokość około 26 cm, długość i szerokość około 33 cm) sprawiają, że są one odpowiednie zarówno dla kamperów, jak i niewielkich przyczep kempingowych. Ich lekka konstrukcja i zaawansowane funkcje sprawiają, że są niezastąpione w podróżach i zapewniają oszczędność miejsca oraz czasu podgrzewania wody.

 

Dodaj komentarz