Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą

Dziś podróżowanie na własną rękę po kraju oraz za granicą jest bardzo popularne. W tym celu mnóstwo osób wyposaża się w wygodne oraz komfortowe podczas podróżowania kampery. Niestety podczas pobytu na parkingach trzeba zawsze dobrze zadbać o to,aby zapewnić każdemu pojazdowi odpowiednie bezpieczeństwo. Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą skutecznie i prawidłowo?

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzierzą

Podróżowanie kamperem a ochrona przed kradzieżą

Podróżowanie kamperem jest bardzo atrakcyjne oraz przyjemne. Dla wielu osób jest to wspaniałe doświadczenie, które daje ogromne możliwości. Niestety, wciąż aktualny jest temat okradania kamperów. Warto zatem przed wyruszeniem w podróż podjąć wszelkie środki ostrożności, aby nie dopuścić do kradzieży pojazdu lub sprzętu znajdującego się na wyposażeniu naszego mobilnego domu.

Na szczęście dziś producenci mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich pojazdów oferują wysokiej jakości zabezpieczenia w postaci immobiliserów, alarmów, blokad kierownicy, blokad skrzyni biegów oraz różnorodnych zabezpieczeń mechanicznych i ukrytych wyłączników uniemożliwiających odpalenie pojazdu.

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą – Alarm i czujki

Od lat w pełni sprawdzonym zabezpieczeniem przed kradzieżą każdego pojazdu samochodowego jest bez wątpienia alarm z czujnikami ruchu. Każdy dobry system alarmowy potrafi w pełni skutecznie odstraszyć amatorów łatwego łupu.

Dziś w sprzedaży nie brakuje nowoczesnych oraz w pełni skutecznych alarmów cyfrowych. Ich ogromną zaletą jest prosty montaż. Ponadto każdy właściciel dzięki specjalnej aplikacji na telefonie ma pełny dostęp do informacji przesyłanych przez szynę CAN takich jak: status stacyjki czy napięcie aku – Alarm. Ponadto nowoczesne alarmy powiadamiają niezwłocznie właściciela o otwarciu drzwi czy próbie uruchomienia stacyjki. Natomiast posiadając link do mapy Google można określić aktualne miejsce, w którym znajduje się kamper.

Każdy alarm do kampera powinien posiadać minimum dwa dodatkowe zabezpieczenia. Mogą to być czujniki alarmowe, które potrafią zawsze szybko i sprawnie wykryć potencjalnego złodzieja. Wśród wielu tego typu sprawdzonych zabezpieczeń można wymienić: czujnik przechyłu oraz czujnik ruchu. Z drugiej strony warto wyposażyć kampera w syrenę alarmową, która potrafi zrobić dostatecznie dużo hałasu i w pełni skutecznie odstraszyć złodzieja. Najlepiej jest zainstalować bardzo głośną syrenę z własnym zasilaniem. Doskonale sprawdzają się także czujniki ultradźwiękowe, które alarmują gdy złodziej wybije szybę czy włoży rękę przez szybę do kabiny auta.

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzierzą

Satelitarne urządzenia lokalizacyjne a zabezpieczenie kampera

Doskonałe zabezpieczenie kampera stanowią także satelitarne urządzenia lokalizacyjne. Posiadając taki sprzęt można w łatwy oraz dokładny sposób określić miejsce, w którym złodziej porusza się skradzionym kamperem. Poszczególne elementy systemu łączące się z centralą można zamontować w rozmaitych miejscach. Warto je zawsze zlokalizować w taki sposób, aby utrudnić złodziejowi ich znalezienie.

Dziś mnóstwo właścicieli kamperów decyduje się na zainstalowanie zaawansowanego monitoringu GPS, dzięki któremu można zdalnie namierzyć oraz unieruchomić pojazd. W tym celu w razie kradzieży wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy i poprosić o odcięcie zapłonu.Każdy kierowca często podróżujący kamperem powinien także wyposażyć swój pojazd w sejf, w którym będzie mógł przechowywać wartościowe przedmioty.

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzierzą

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą – drzwi i oka w kamperze?

Niezwykle ważne jest także to, aby podczas podróżowania dostatecznie zabezpieczyć w kamperze drzwi i okna. Bardzo często zdarza się bowiem, że złodzieje chcą ukraść z pojazdu zawartość schowków znajdujących się na przykład pod częścią sypialną kampera. Typowe złodzieje bardzo często decydują się na to, aby wejść do środka pojazdu poprzez otwarcie okna, a łupem staje się znajdujący się w kamperze laptop czy wartościowy aparat fotograficzny. Aby ustrzec wszystkie wartościowe przedmioty przed ewentualną kradzieżą warto wyposażyć swój pojazd w czujki ruchu, które to należy zamontować w środku. W pełni skutecznym zabezpieczeniem są także kontaktrony bezprzewodowe do drzwi oraz okien. Aby nie rzucały się one mocno oczy warto je pomalować na kolor zbliżony do kampera.

A żeby w pełni skutecznie uniknąć przykrych niespodzianek podczas manewru cofania czy zawracania warto zdecydować się na montaż kamery.Posiadając takie zabezpieczenia każdy turysta może spać spokojnie i nie musi obawiać się przykrych niespodzianek podczas podróżowania.

Dodaj komentarz